سحنرانی رئیس همایش ماندگار دلیگن در آئین افتتاحیه

 رئیس همایش دلیگن ماندگار  در ابتدا ضمن ادای احترام و ارادت به بانوی دوعالم حضرت زهرا (س) و خیرمقدم به تمامی بزرگواران فرهنگ دوست و فرهنگ پرور حاضر در همایش بیان داشتند:ا زحضور تمامی عزیزانی که ما را قابل دانسته و زبان محلی را قدر دانسته تشکر می کنم.
فرشته خسروانی بیان کرد : همایش با نام میراث ماندگار دلیگن به ثمر نشسته است وگویش راجی یکی از گویش هایی است که میراث ملی کشور است که می توان  رد پای این گویش در نقاط مختلفی از کشور است را شاهد بود که در حال فراموشی است اما افرادی در دلیجان ، روستاهای کاشان و برخی شهرهای اطراف به این گویش تکلم می کنند.

وی در ادامه افزود : رونمایی از ثبت آثار معنوی دلیجان از جمله برنامه های این همایش است . از همه همکاران ، موسسات و نهادهای مختلف سطح کشور تقدیر و تشکر می کنم همچنی از حامیان مالی این همایش تشکر می کنم که اگر حمایت این صنایع نبود نمی توانستیم وارد این مقوله مهم شویم. این همایش به گونه ای طراحی شده تا در تمامی گروه های فعال قدم های مهم و محکمی را بردارد. این رویداد در حالی برگزار می شود که نقش حسین صفری در شناساندن زبن دلیجان بسیار پراهمیت است. این اتفاق با همکاری شهرداری .شورای اسلامی شهر و پژوهشگران دلیجالنی ادامه دار خواهد بود و این مراسم سرآغاز یک فعالیت موثر و مفید در کشور خواهد شد.
صفحــه اصلی | معرفی زبان | شوغات دلیجان | ارتبــاط با ما

بازدید این هفته : 56
بازدید هفته گذشته: 139
بازدید تا کنون: 18910

ورود به سایت
| طراحی و اجرا شرکت فناوری اطلاعات فراداده |