سید هادی رضوی

 به نام خداوند جان آفرین 

در هشتم دی ماه 1345 هجری شمسی کودکی از سلاله سادات در شهر دلیجان چشم به جهان گشود که نامش را هادی گذاشتند . او چونان اکثر هنرمندان از دوران مدرسه علاقه وافری به کارهای هنری به خصوص نمایش و سرود داشت . صدای دلنشین او و قریحه ذاتیش او را عاشق هنر نمود . در سال 1358 فعالیت هنریش را در نمایشنامه های مدرسه ای آغاز نمود بازی در کارهای بسیاری از جمله نهضت حروفیه و نمایش قلعه را در دوران مدرسه در کارنامه خود ثبت کرده است . و از جمله کسانیکه در تاسیس انجمن نمایش شهرستان دلیجان زحمات ریادی کشید و به مدت هشت سال عضو هیئت امنای انجمن نمایش بود . 
از سال 1382 به مدت پنج سال مسئولیت انجمن نمایش را بر عهده داشت و دو سال عضو هیئت امنای انجمن نمایش استان مرکزی بود و مدتی نیز مسئولیت بسیج هنرمندان را بر عهده داشت . در جشنواره های مختلف استانی حضوری چشمگیر داشت به طوری که از سال 73 به بعد بارها و بارها در جشنواره ها خوش درخشید . مقام دوم کارگردانی را در جشنواره استانی در کارنامه هنری خود دارد و در جشنواره بسیج نیز مقام اول کارگردانی را به خود اختصاص داد . در سال گذشته ( 1394 ) کار مذهبی فاخری را با نام (( بانوی بی نشان )) به روی صحنه برد که مورد استقبال مردم قرار گرفت . با توجه به عشق و علاقه ای که به فرهنگ و آداب و رسوم این شهر و زبان دلیجانی دارد یکی از پر کارترین کارگردانان شهرستان در این زمینه می باشد . نمایش های بسیاری از او در این زمینه اجرا شده است که در ضمیر ناخود آگاه جمعی این شهر خوش نشسته است . اجرای نمایش های فولکلریک به زبان محلی با نام های زیر : 
1-  نمایش هر چی خدا گیش همونه 
2-  دون و دوش 
3-  سر پیری و معرکه گیری 
4-  بشیمون شو نشینی 
5-  بشیمون خواسگاری 
6-  شوغات عاشقی 
7-  غلومی عاشق گنا 
8-  خاله زری 
9-  تابلوی اجی زندگی عاشقونه 
10-  امون ا حرص و طمع 

که هر کدام بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم زیبا و کهن این مرز و بوم پرداخته است . و مخاطبان زیادی را به سالن تئاتر کشانده است که نوستالوژی های بدیع و دلنشین را برای مردم این شهر رقم زده است . ایشان سرپرست گروه نمایشی تجربه با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد . برای ایشان و گروه هنری اش و تمام کسانیکه در راه اعتلای فرهنگ و هنر این کهن زاد بوم قدم بر میدارند آرزوی توفیق و تندرستی داریم . 

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست...
به قلم مرتضی قاسمیصفحــه اصلی | معرفی زبان | شوغات دلیجان | ارتبــاط با ما

بازدید این هفته : 63
بازدید هفته گذشته: 139
بازدید تا کنون: 18917

ورود به سایت
| طراحی و اجرا شرکت فناوری اطلاعات فراداده |